forum Tomkii

Pełna wersja: Sterowanie ogrzewaniem na podstawie odczytów temperatury
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Ponieważ są takie pytania więc wyjaśniam. Da się sterować czy to grzejnikami, czy też podłogówką a nawet piecem CO za pomocą prostych skryptów w bash.
Potrzebujemy jedynie elementów wykonawczych (np. elektrozawory) sterowanych w systemie włącz/wyłącz.
Podłączamy do magistrali 1-wire coś takiego 8 kanałowy moduł wyjść przekaźnikowych i wydając komendę:
owwrite 29.18DB03000000/PIO.6 1
powodujemy włączenie przekaźnika na 6 porcie.
Są również do dostania moduły przekaźników sterowane bezpośrednio z USB. Jednak nie próbowałem tego uruchamiać (w szczególności na routerku ASUSa) więc w przeciwieństwie do układu na 1-wire nie gwarantuje że da się to prosto oprogramować z jego poziomu.

Za pomocą modułu z przekaźnikami można sterować zaworami nie tylko w systemie włącz/wyłącz ale również regulując wielkość otwarcia.
Da się to zrobić przy zaworach np. kulowych sterowanych siłownikiem (pozostających w ostatniej pozycji po wyłączeniu napięcia). Podajemy wówczas sygnał na zawór przez określony czas - co powoduje odpowiednio duże otwarcie/zamknięcie.
Witam,

Dziś dostałem swictha z meraprojekt ale niestety nie mogę go zmusic do zmiany stanu z 0 na 1 na żadnym z portów.

Mam owfs'a doinstalowalem owshell i po wydaniu komendy nic się nie dzieje Sad.

Próbowałem też echem coś ustawiać ale też nie działa.

Może coś trzeba zmienić w konfigu OWFS?

Temperatury i licznik działają mi wysmienicie.
DS2408 pokazuje się tylko wszędzie ma zera.

Pozdrawiam
Pablo79
Jak rozumiem moduł ma podpięty zasilacz?
To, że odczyt nie daje wysłanych danych to normalne działanie tego modułu.
Postaram się go u mnie na dniach podłączyć (bo chwilowo jest odłączony) i będę w stanie coś więcej napisać.
(24.09.2012 00:07)Tomkii napisał(a): [ -> ]Jak rozumiem moduł ma podpięty zasilacz?
To, że odczyt nie daje wysłanych danych to normalne działanie tego modułu.
Postaram się go u mnie na dniach podłączyć (bo chwilowo jest odłączony) i będę w stanie coś więcej napisać.

Witam,

Tak, podpięty jest pod zasilacz i układzik podpięty pod przekaźniki.
Dziś podpiąłem całość pod WIN i dallasowski program ONEWIREVIEWER i wszystko działa.
Tylko pod OWFS nie chce działać Sad
Sprawdziłem.
U mnie działa:
owwrite 29.18DB03000000/PIO.6 1
włącza przekaźnik 6, jak zrobię odczyt:
owread 29.18DB03000000/PIO.ALL
to otrzymuje odpowiedź:
0,0,0,0,0,0,1,0
Podstawowe pytanie czy sprawdzałeś to na openwrt?

Bo ja szukając rozwiązania spotkałem się z głosami, że na openwrt to właśnie nie działa a na "zwyklym" linuksie wszystko jest OK.

Ja poradziłem sobie poprzez odczyt z pliku PIO.BYTE trochę dookoła, ale wszystko co chciałem uzyskać - uzyskałem.
(01.10.2012 13:06)pablo79 napisał(a): [ -> ]Podstawowe pytanie czy sprawdzałeś to na openwrt?

Tak, na openwrt. Ale to może zależeć od zainstalowanej wersji...
(01.10.2012 13:06)pablo79 napisał(a): [ -> ]Podstawowe pytanie czy sprawdzałeś to na openwrt?

Bo ja szukając rozwiązania spotkałem się z głosami, że na openwrt to właśnie nie działa a na "zwyklym" linuksie wszystko jest OK.

Potwierdziło się, że na "zwykłym" linuksie wszystko jest OK.
Zainstalowałem Debiana i wszystko od razu śmiga.
(19.12.2012 00:42)pablo79 napisał(a): [ -> ]Potwierdziło się, że na "zwykłym" linuksie wszystko jest OK.
Zainstalowałem Debiana i wszystko od razu śmiga.
Super Smile
Ja trochę próbuje właśnie zacząć sterować procesami w domu. Na pierwszy ogień poszło włączanie odbiorników w II taryfie (mam G12w więc nie jest to do załatwienia zwykłym zegarem). Zainstalowałem też siłownik na CO do jednego piętra i jak mi starczy wytrwałości to go podłączę Smile
(19.12.2012 19:29)Tomkii napisał(a): [ -> ]Super Smile
Ja trochę próbuje właśnie zacząć sterować procesami w domu. Na pierwszy ogień poszło włączanie odbiorników w II taryfie (mam G12w więc nie jest to do załatwienia zwykłym zegarem). Zainstalowałem też siłownik na CO do jednego piętra i jak mi starczy wytrwałości to go podłączę Smile

Ja już mam zaimplementowane:
- sterowanie oświetleniem w akwarium.
- na podstawie odczytów temperatur steruje ogrzewaniem mieszkania, zakupiłem siłowniki danfosa na 24v i napisałem aplikacjo-stronkę www na androida - i mam super termostaty Smile

screany dostępne pod:
http://pawia.it.pl/app/
Stron: 1 2
Przekierowanie