Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gazomierz
31.03.2015, 21:13
Post: #1
Gazomierz
Cześć,
Spodobał mi się Twój pomysł z gazomierzem i chciałem go zastosować u siebie.

Mam pytanie czy Panowie z gazowni nie mówią nic na ten patent ??

Dziękuje za odpowiedź.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08.04.2015, 17:43
Post: #2
RE: Gazomierz
Po walkach z Eneą aby zainstalować legalnie zabezpieczenie selektywne w skrzynce odechciało mi się prowadzić negocjacje z dostawcami mediów Smile.
Więc po prostu założyłem czujnik. Jak dotychczas nikt się tego nie czepiał ale... zobaczymy co będzie jak przyjdzie czas wymiany licznika.
Czujnik jest oryginalny, producenta, plomby nie zostały naruszone, konstrukcja licznika również.

Automatyka domowa w oparciu o urządzenia 1-wire.
Domowa Stacja Pogody zrób to sam Shy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23.11.2015, 22:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.11.2015 23:07 przez grand72.)
Post: #3
RE: Gazomierz
Nie chcę ciągnąć brzydkiego kabla po elewacji do licznika gazu. A gdyby tak spróbować zdalnie, przy pomocy jakiegoś pilota na baterie, a w domu już odbiornik normalnie zasilany? Przecież te impulsy mają max. kilka Hz
Ten czujnik do mojego licznika Intergaz kosztuje 80zł. Wygląda na to że w środku nie ma nic oprócz dwóch kontaktronów (jeden antysabotażowy) za to nie trzeba wyciągać zaślepki. Myślę, że wystarczy tam przyłożyć kontaktron i będzie liczyć. Może się komuś nasuwa pomysł jak taki impuls wysłać do domu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24.11.2015, 10:24
Post: #4
RE: Gazomierz
Impulsy są raczej poniżej 1Hz. Można by spróbować z układem z dzwonka bezprzewodowego.

Automatyka domowa w oparciu o urządzenia 1-wire.
Domowa Stacja Pogody zrób to sam Shy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04.02.2016, 22:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.02.2016 22:17 przez sherif.)
Post: #5
RE: Gazomierz
Witam !

Dla mnie dzisiaj gazownia podpieła (sama) impulsometr. Nie było łatwo ale się udało, wolałem się o to ich spytac, aby nie było problemów. Napisali, mi, że zgodnie z prawem cały układ musi być iskrobezpieczny, wtedy wyrażą zgodę. Niestety nasze liczniki nie mają na to papierów, więc rozwiązanie jest zastosowanie bariery iskrobezpiecznej. Za barierą można podłączyć licznik.
Bariera nie jest tania, ale czasem można kupić za dobre pieniądze, ja kupiłem Siemensa za 40zł.
Jak dojdzie licznik to spinam całość Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05.02.2016, 13:22
Post: #6
RE: Gazomierz
U mnie cały układ znajduje się poza skrzynką z gazomierzem (która stoi w granicy). W skrzynce jest tylko impulsator.
Tym niemniej gratuluję oficjalnego załatwienia sprawy, ja miałem dosyć po przejściach z energetyką (walczyłem o zabezpieczenia selektywne).

Automatyka domowa w oparciu o urządzenia 1-wire.
Domowa Stacja Pogody zrób to sam Shy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05.02.2016, 15:08
Post: #7
RE: Gazomierz
Ja powiem szczerze też miałęm dośc po tym jak mi 3 lata gaz zakładali, ale spróbowałem i się udało.
Też im argumentowałem, że impulsometr ma papier na iskro bezpieczność, ale mój układ jest odseperowany. Niestety całość układu musi spełniać wymogi iskrobezpieczeństwa, czyli to co zmontujemy musi mieć papier. Oczywiście chodzi o tok rozumowania gazowni w świetle prawa. Jeżeli nasz układ, który nawet jest poza strefą bezpieczną nie ma papieru to jest zniezgodny z ich wmaganiami. Do tego celu jest bariera która rozdziela te układy.
Tak, że jakby ktoś chciał walczyć z nimi to ma hint: zastosowanie bariery.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09.02.2016, 10:52
Post: #8
RE: Gazomierz
(05.02.2016 15:08)sherif napisał(a):  Tak, że jakby ktoś chciał walczyć z nimi to ma hint: zastosowanie bariery.
Mam prośbę, możesz dać jakiś link do takiej bariery? Może się przydać żeby mieć się czym podeprzeć w razie co.

Automatyka domowa w oparciu o urządzenia 1-wire.
Domowa Stacja Pogody zrób to sam Shy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09.02.2016, 11:28
Post: #9
RE: Gazomierz
Ja mam Siemens SB3:
http://www.simbak.com.tr/TR/algorex_pdf/exproff/SB2.pdf

Jest też polski produkt f. http://www.labor-automatyka.pl
S1-ExB SEPARATOR OBWODÓW

Zasada jest zawsze ta sama, separuje dwa obwody i nie przenosi iskry.
Z tym rozwiązaniem gazownia nie powinna robić problemów, jak nie będą się chcieli godzić, można im pojechać, że robi się to w imię ekologii co jest zgodne z ich misją Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: