Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterowanie ogrzewaniem na podstawie odczytów temperatury
12.05.2016, 22:25
Post: #14
RE: Sterowanie ogrzewaniem na podstawie odczytów temperatury
(11.05.2016 15:55)Tomkii napisał(a):  No niestety magistrala 1w jest daleka od ideału. Być może pomogło by cięcie jej na kawałki za pomocą przełączników 1w (są takie do rozbudowy magistrali - odpina wtedy część magistrali). Osobiście poradziłem sobie z problemami tak, że mam po prostu w chwili obecnej trzy konwertery USB-1w a dojdzie chyba jeszcze czwarty. Dwa są podpięte pod jeden router asus, trzeci siedzi nawet na osobnym asusie. Ponieważ rozwiązało to problem i działa generalnie bezobsługowo to przestałem drążyć temat.
Jeden asus siedzi na strychu i obsługuje czujniki meteo i pomiary paneli, cześć czujników (temperatura, wilgotność) jest obsługiwana przez drugiego asus-a w piwnicy - ale ten od meteo czyta te czujniki przez sieć. W ten sposób na nim obrabiany jest komplet danych meteo.
Piwniczny asus obsługuje czujniki w pokojach (1 magistrala) i czujniki zewnętrzne (druga magistrala) a spróbuje dołożyć trzecią bo zaczeła bruździć sonda złożona z kilku czujników temperatury zakopanych w gruncie i musiałem ją odłączyć.
Tak więc polecam w momencie gdy zaczynają się schody z magistralą to po prostu zostawić tą cześć czujników z którymi nie ma problemu i do nowych dołożyć nową magistralę.

U mnie to raczej nie problem z magistralą DS2482 potrafi pociągnąć dużo więcej. Problem jest z DS2408, wczoraj udało mi się odpalić dwa na raz, jeden zasilany z szyny, drugi 3.3V. Stało się to po upgrajdzie owfs. Byłem już pewny, że to koniec problemów, bo zaczeło płynni działać ... do 6 rano.
Dziś znów zaczeło sypać błędami, odłączałem gałęzi czujników (4 po 3-4 na każdej) ale nic to nie dało. Dzisiaj jeszcze odłączyłem testowy DS2408 i zostawiłem "produkcyjny", zasiliłem go zewn napięciem i dalej błędy.
Nie wiem już czy to problem softu, typu owfs czy to problem hardwarowy.
Same czujniki z licznikiem działały dobrze przez kilka miesięcy.

BTW. Jaki masz czujnik wilgotności ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Sterowanie ogrzewaniem na podstawie odczytów temperatury - sherif - 12.05.2016 22:25



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości