Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czujnik przepływy wody
09.08.2014, 18:33
Post: #2
RE: Czujnik przepływy wody
Z tego co się zorientowałem są dostępne dwie wersje wodomierzy z impulsatorem. W wariancie pierwszym magnes jest umieszczony na jednej ze wskazówek i to po prostu widać (jest ona inna niż reszta), w drugim (który ma zabezpieczać kontaktron przed obcym polem magnetycznym) jest to jakoś inaczej rozwiązane (tej wersji nie miałem w rękach bo mi nie była potrzebna).
Na Twoim miejscu spróbował bym uzyskać kontakt do działu zajmującego się wodomierzami w lokalnych wodociągach i spróbować pogadać aby założyli taki z impulsatorem za jakąś dopłatą. Innym wyjściem (które jak się domyślam pewnie nie wchodzi w grę) jest po prostu przerobienie układu w taki sposób aby za wodomierzem głównym mieć własny wodomierz (i tak jest u mnie). Ewentualnie zamontować przepływomierz ale one raczej wyjdą drożej.
Można by jeszcze próbować "łapać" pole magnetyczne sprzęgu (część z licznikami od części pomiarowej są w wodomierzach suchych całkowicie oddzielone a łączy je zwykle tylko sprzęg magnetyczny) za pomocą jakiegoś czułego hallotronu.
Problem w tym, że wskutek stosowania magnesów neodymowych ten sprzęg jest zwykle dość dobrze ekranowany Sad.

Na jednej z zagranicznych stron o pomiarach domowych widziałem rozwiązanie odczytu liczydła licznika elektrycznego za pomocą diod IR. Jedna z cyfr w świetle IR dawała odbicie. Ale jeśli producent liczydła tego nie przewidział to nic z tego nie będzie. No i nie mam pomysłu jak to sprawdzić? Oświetlać IR liczydło i oglądać kamerą?

Zrób może zdjęcie w powiększeniu lub podaj dokładny symbol tego wodomierza - może uda się coś znaleźć Smile.

Automatyka domowa w oparciu o urządzenia 1-wire.
Domowa Stacja Pogody zrób to sam Shy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Czujnik przepływy wody - bimcio - 09.08.2014, 16:49
RE: Czujnik przepływy wody - Tomkii - 09.08.2014 18:33



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości