Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zliczanie impulsów z licznika prądu.
21.02.2016, 12:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.02.2016 22:59 przez sherif.)
Post: #36
RE: Zliczanie impulsów z licznika prądu.
(19.02.2016 16:00)Tomkii napisał(a):  W układzie HB dioda D2 przy baterii jest po to, żeby napięcie nie cofnęło się na baterię (litowe tego bardzo nie lubią), dioda na zasilaniu jest po to, żeby w razie braku zasilania z baterii nie zasilać magistrali 1-w. Nie należy podpinać zasilania magistrali do złącza +5V!!!. Układ bierze zasilanie przez diodę (D1) z szyny DQ.
W HB impulsator podpina się między +5V na płytce a wejście A lub B.


Ok to z baterią jasne, przy kondensatorze imho zbędne.
Nie rozumiem natomiast tego co napisałeś w kwestii zasilania. IMHO układ wymaga zasilania 5V, 1 wire (data) oraz GND, czyli tak jak się realizuje 1wire poprzez 3 przewody. Jeżeli wepnę impulsator pomiędzy 5V a A to on nie ruszy bo wymaga >0V napięcia (nie wiem czy ruszy na 3.3V, bo u mnie takie napięcie ma 1wire)
Edit:
Ok rozumiem już i to, przed podpięciem zmierzyłem napięcie na 3pinie i jest tyle co daje magistrala czyli 3.3V, podpiełem więc VDD pod jeden styk impulsometru, drugi pod wejscie licznika. nie wiem tylko, dlaczego nie podpięty licnzik A pokazuje mi co chwila jakie liczby. Może coś namieszałem poprzez owfs (próbowałem zrestartowac licnzik podając zmienna mincount). Widzę, że coś tam zlicza, choć jak sprawdzałem miernikiem u mnie przez tą barierę przed impulosmetrem pojawia się mała oporność a nie zwarcie. Licznik też zliczaj jeszcze chwilę po wyłączeniu urządzenia gazowego.

Mam jeszcze prośbę, możesz pokazać jak w rrd przeliczasz godzinowe i dobowe zużycia gazu ? Nie mogę rozkminić jak odnieść się do poprzedniej wartości ?
Ile mnie więcej u Ciebie impulsów to 1m3 gazu ?

Wielkie Dzięki za pomoc !!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Zliczanie impulsów z licznika prądu. - sherif - 21.02.2016 12:46Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości