Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterowanie ogrzewaniem na podstawie odczytów temperatury
11.05.2016, 15:55
Post: #13
RE: Sterowanie ogrzewaniem na podstawie odczytów temperatury
No niestety magistrala 1w jest daleka od ideału. Być może pomogło by cięcie jej na kawałki za pomocą przełączników 1w (są takie do rozbudowy magistrali - odpina wtedy część magistrali). Osobiście poradziłem sobie z problemami tak, że mam po prostu w chwili obecnej trzy konwertery USB-1w a dojdzie chyba jeszcze czwarty. Dwa są podpięte pod jeden router asus, trzeci siedzi nawet na osobnym asusie. Ponieważ rozwiązało to problem i działa generalnie bezobsługowo to przestałem drążyć temat.
Jeden asus siedzi na strychu i obsługuje czujniki meteo i pomiary paneli, cześć czujników (temperatura, wilgotność) jest obsługiwana przez drugiego asus-a w piwnicy - ale ten od meteo czyta te czujniki przez sieć. W ten sposób na nim obrabiany jest komplet danych meteo.
Piwniczny asus obsługuje czujniki w pokojach (1 magistrala) i czujniki zewnętrzne (druga magistrala) a spróbuje dołożyć trzecią bo zaczeła bruździć sonda złożona z kilku czujników temperatury zakopanych w gruncie i musiałem ją odłączyć.
Tak więc polecam w momencie gdy zaczynają się schody z magistralą to po prostu zostawić tą cześć czujników z którymi nie ma problemu i do nowych dołożyć nową magistralę.

Automatyka domowa w oparciu o urządzenia 1-wire.
Domowa Stacja Pogody zrób to sam Shy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Sterowanie ogrzewaniem na podstawie odczytów temperatury - Tomkii - 11.05.2016 15:55



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości