Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problem wysokie temperatury
21.01.2014, 18:13
Post: #1
Lightbulb problem wysokie temperatury
Witam,
Posiadam system czujnikow 1-wire podlaczony na strychu do starego komputera na xp-ku, pomiarow dokonuje przez zlutowany uklad portu com z zasilaniem pasozytniczym, powyzej temp. 53C czujniki pokazuja 85C czytalem o zmianie transmisji tylko jak... Logtemp ktory mi najbardziej pasuje ma tylko co ile maja byc wykonane pomiary, probowalem lampomitari,maxitemp zawsze to samo powyzej 53C myslalem, ze problem z zasilaniem, lecz nawet jeden czujnik podlaczony do magistrali również tak pokazuje... Niechcialbym przechodzic na linuxa...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22.01.2014, 19:21
Post: #2
RE: problem wysokie temperatury
Wydaje mi się, że w tym przypadku problemem nie są czujniki tylko komputer. Ponieważ z tego co zrozumiałem jest on również narażony na dosyć wysoką temperaturę. Sprawdź proszę co się będzie działo jak spróbujesz odczytać czujniki z komputera który jest w chłodniejszym miejscu. Drugą potencjalną przyczyną może być dość prymitywny konwerter (z tego co zrozumiałem jest to wersja pasywna?). To bym też ewentualnie zmienił i wtedy sprawdził jakie są odczyty.
Używasz magistrali 2 czy 3 przewodowej? Ile masz na niej czujników.

Automatyka domowa w oparciu o urządzenia 1-wire.
Domowa Stacja Pogody zrób to sam Shy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22.01.2014, 19:46
Post: #3
RE: problem wysokie temperatury
A więc komputer jest na strychu gdzie jest ok 15C, pasywnym konwerterem po kablu 4 przewodowym dla pewnosci na koncach 2 pary sa zlaczone, probowalem na kilku czujnikach nawet dydykowanych do pieca kilka zapasowych dal producent (galmet) z tym, ze te z galmetu sa 2 przewodowe na koncu w miedzi, one również pokazuja do 50 kilku stopni... A jak podlacze pod piec pokazuja ok. Probowalem również na 2 portach com, ustawialem rozne predkosci portu i... Nic :/ wszystko dziala ok nawet zewnetrzny na minusie, ale pieca na wyjsciu za nic niczym zmierzyc się nie da... Mysle, ze gdzies w ustawieniach jest nie tak..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22.01.2014, 23:14
Post: #4
RE: problem wysokie temperatury
Postaram się w takim razie w weekend porobić próby. Dam znać. Nie próbowałem mierzyć tak wysokich temperatur.

Automatyka domowa w oparciu o urządzenia 1-wire.
Domowa Stacja Pogody zrób to sam Shy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22.01.2014, 23:32
Post: #5
RE: problem wysokie temperatury
Dziekuje Smile piec max 90C wiecej nie osiaga, z powodu systemu zabezpieczen Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26.01.2014, 22:24
Post: #6
RE: problem wysokie temperatury
Program LogTemp ma ograniczenie: Measuring -50°C - +70°C. Przynajmniej tak podają w instrukcji.
W danych katalogowych DS18B20 jest również wyraźnie napisane aby nie używać trybu parasite-power dla temperatur powyżej 100°C. Więc przy podłączeniu 2 przewodami mogą wystąpić problemy z pomiarem wysokich temperatur.
Inna sprawa, że udało mi się odtworzyć problem z pomiarem również na programie iButton-TMEX Viewer. Więc nie jest to problem ani Twojego konwertera ani komputera.
W najbliższych dniach spróbuje powtórzyć próbę na linux.

Automatyka domowa w oparciu o urządzenia 1-wire.
Domowa Stacja Pogody zrób to sam Shy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02.02.2014, 15:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.02.2014 15:13 przez Tomkii.)
Post: #7
RE: problem wysokie temperatury
Sprawdziłem na owfs na linux. Doszedłem do ponad 110°C bez najmniejszych problemów.
Do testów używałem tego samego sprzętu (konwerter, czujnik, lutownica z termostatem) co na windows.
Spróbuj ściągnąć i zainstalować owfs_2.8p14.exe.
Niestety nie wiem czy to się uda (nie testowałem owfs na windows).

Automatyka domowa w oparciu o urządzenia 1-wire.
Domowa Stacja Pogody zrób to sam Shy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06.02.2014, 01:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.02.2014 01:05 przez tomektomek8.)
Post: #8
RE: problem wysokie temperatury
Dziekuje dokladniej posprawdzam w weekend Smile zainteresowalo mnie jeszcze to... http://www.wirelesslan.pl/product_info.p...ts_id/2269
Ps. Jeśli się nie uda postawie linuxa i sprawdze Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości