Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miernik natężenia promieniowania słonecznego
08.09.2012, 11:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.09.2012 15:30 przez kriu.)
Post: #2
RE: Miernik natężenia promieniowania słonecznego
Zdobyłem już te informacje co do kolejności pinów w układzie. Mało tego wczoraj polutowałem elementy na płytce montażowej i uruchomiłem. Całość działa świetnie. Wykorzystuje do tego program LogTemp: http://www.mrsoft.fi/ohj01en.htm
Program działa dobrze ale ma tylko opcje wyświetlania (rysowania wykresów) nasłonecznienia w procentach względem zadanej wartości maksymalnej, wyniki zapisuje też do pliku. Ta wartość max. dodatkowo jest w miliwoltach a więc sygnału na wejście układu DS2438. Chciałbym natomiast tak to poustawiać i wyskalować aby wartości były np. w watach na metr kwadratowy - W/m2. Niestety nie znam się na programowaniu i sam nie napiszę nic do obsługi tego.
Program widzi także termometr zaszyty w układ DS2438 i wyświetla jego wartości.

Zna może ktoś jakiś inny program, który działa z różnymi układami DS? Nie chodzi mi tylko o termometry DS18B20 ale szczególnie o inne układy takie jak właśnie DS2438 czy też DS2423.

Poniżej kilka fotek wykonania. "Panelik" słoneczny wygląda tak brzydko bo jest na nim jeszcze folia ochronna. Na fotkach układ DS2438 jest do góry nóżkami - czyli jest przyklejony na plecach:


Załączone pliki Miniatury
                   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Miernik natężenia promieniowania słonecznego - kriu - 08.09.2012 11:02



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości